logotipo

Actualitat

20
maig

TEMPS DE FLORS

Català

Aquesta setmana hem muntat la paradeta de Temps de Flors al Carrer Nou, a Girona. Per la gent que no sap la tradició d’aquest carrer, us l’expliquem. És un carrer bastant llarg, i cada maig per temps de flors a Girona moltes escoles decoren una paradeta al seu estil i com més els hi agrada, i després els nens i nenes passen pel carrer amb les seves famílies i els hi ensenyen el que han fet. La paradeta de la nostra escola està al principi del Carrer Nou, a prop de la botiga Bonet, per si la voleu anar a visitar i fer-hi alguna foto, està assenyalada amb un cartell amb el nom de l’escola, Montjuïc Girona International School. Aquesta paradeta està decorada pels alumnes d’infantil, amb diverses activitats que han fet ells mateixos a classe. A continuació us adjuntarem algunes fotos de la parada i els nens i nenes construint-la.

 

A l’escola també hem ambientat el pati per Temps de Flors, hem escollit un arbre i l’hem guarnit amb flors, gotes d’aigua perquè creixi sa, dibuixos, cartells, etc.

Castellano

Esta semana hemos montado la paradita de temps de flors en el Carrer Nou, a Girona. Para la gente que no sabe la tradición de esta calle, os la contamos. Es una calle bastante larga, y cada mayo en temps de flors en Girona en muchas escuelas decoran una paradita a su estilo y como más les gusta, y después los niños y niñas pasan por la calle con sus familias y les enseñan lo que han hecho. La parada de nuestra escuela está al principio de la Calle Nou, cerca de la tienda Bonet, por si la quiere ir a visitar y hacer alguna foto, está señalada con un cartel con el nombre de la escuela, Montjuïc Girona International School. Este puesto está decorado por los alumnos de infantil, con diversas actividades que han hecho ellos mismos en clase. A continuación le adjuntamos algunas fotos de la parada y los niños y niñas construyéndose.

En la escuela también hemos ambientado el patio a tiempo de flores, hemos escogido un árbol y lo hemos adornado con flores, gotas de agua para que crezca sano, dibujos, carteles, etc.

 

English

This week we set up the temps de flors stall in Carrer Nou, in Girona. For the people who don’t know the tradition of this street, we will explain it to you. It is quite a long street, and every May during the flower season in Girona, many schools decorate a stall in their style and as they like it, and then the boys and girls walk down the street with their families and show them what they have done. Our school’s stand is at the beginning of Carrer Nou, near the Bonet store, in case you want to visit it and take a photo, it is marked with a sign with the name of the school, Montjuïc Girona International School. This stall is decorated by the kindergarten students, with various activities that they have done themselves in class. Below we will attach some photos of the stall and the children building it.

At school we have also decorated the playground for the time of flowers, we have chosen a tree and decorated it with flowers, drops of water so that it grows healthy, drawings, posters, etc.

 

Últimes notícies

© 2022 Montjuïc Girona International School. Tots els drets reservats.

Call Now

Aquest lloc utilitza cookies per tal de millorar la teva experiència web. més informació

Los ajustes de cookies de esta web están configurados para "permitir cookies" y así ofrecerte la mejor experiencia de navegación posible. Si sigues utilizando esta web sin cambiar tus ajustes de cookies o haces clic en "Aceptar" estarás dando tu consentimiento a esto.

Cerrar