logotipo

Actualitat

22
oct.

Un any més, torna la revista MGIS!

Benvolguts lectors i lectores de la revista MGIS! Un any més tornem amb la tercera edició de la secció de notícies de l’escola, des d’on us informarem de tota l‘actualitat que està passant al centre. Enguany tornem a ser els mateixos alumnes que la van portar el curs passat (ara ja fem 3r d’ESO), ja que a causa del confinament ens van quedar molts projectes estroncats i ens agradaria poder-los materialitzar durant aquest curs. Esperem que us agradi!

Esdeveniments

Hola a tothom, som la comissió d’esdeveniments de la revista, la qual està composta per l’Alba Gumbau, en Daniel Cruz, l’Ana Rigat, l’Aida López, la Paula Rabell i la Ivanna Mauricio. Nosaltres us informarem sobre els diferents esdeveniments que passin a l’escola, com ara la castanyada, nadal, carnestoltes, etc.

Infantil

Benvolguts, som la comissió d’infantil, de la qual en formen part en Santi Viñolas, la Martina Fort, en Joan Pairó, la Nerea Corbacho, en Pol Cormano i la Taisiya Korovina. La nostra responsabilitat és informar-vos sobre tot el que es fa a Infantil i obrir-vos les portes a la primera etapa de la nostra escola.

Primària

Som la comissió de primària que està formada per en Mateu, la Lucía, la Logan, la Polina i l’Aleix. La nostra feina és informar-vos de totes les notícies de primària, ja siguin activitats, festes, celebracions, sortides, etc.

Secundària

Benvolguts lectors, som la Júlia Bautista, l’Ava Lancaster, l’Elliot Colomer, l’Ariadna Gumbau, en Paolo Iriarte i la Berta Llunell, i pertanyem a la comissió de secundària. La nostra responsabilitat és informar-vos sobre tot el que es fa a ESO i Batxillerat.

Les nostres notícies sempre estaran acompanyades de fotografies i/o vídeos i de tant en tant, tindrem l’oportunitat d’entrevistar a algun professor o alumne que ens hagin d’explicar alguna cosa d’interès a nivell de secundària.

Últimes notícies

© 2022 Montjuïc Girona International School. Tots els drets reservats.

Call Now

Aquest lloc utilitza cookies per tal de millorar la teva experiència web. més informació

Los ajustes de cookies de esta web están configurados para "permitir cookies" y así ofrecerte la mejor experiencia de navegación posible. Si sigues utilizando esta web sin cambiar tus ajustes de cookies o haces clic en "Aceptar" estarás dando tu consentimiento a esto.

Cerrar