logotipo

Actualitat

13
març

Aprendre des de casa / Aprender desde casa / Home learning

Davant el tancament d’escoles que ha ordenat el departament d’Ensenyament, a MGIS hem decidit continuar amb la nostra tasca de docents, ja que els nostres alumnes i professors treballaran de forma telemàtica.
Aprofitant les tecnologies del segle XXI, tot el nostre alumnat, des d’infantil fins a batxillerat, rebrà la feina i els coneixements a través de les aplicacions que utilitzem cada dia a l’escola i a través de xats i vídeos que està elaborant el professorat.
Al llarg d’aquesta setmana i de l’anterior, davant la previsió d’un possible tancament de centres escolars, tot el claustre de professors i professores ens hem anat formant per tal que els nostres alumnes se segueixin formant, en aquest cas, a distància i telemàticament.

Ante el cierre de escuelas que ha ordenado el departamento de Ensenyament, en MGIS hemos decidido continuar con nuestra labor de docentes, ya que nuestros alumnos y profesores trabajarán de forma telemática.
Aprovechando las tecnologías del siglo XXI, todo nuestro alumnado, desde infantil hasta bachillerato, recibirá el trabajo y los conocimientos a través de las aplicaciones que utilizamos cada día en la escuela y a través de chats y vídeos que está elaborando el profesorado.
A lo largo de esta semana y de la anterior, ante la previsión de un posible cierre de centros escolares, todo el claustro de profesores y profesoras nos hemos ido formando para que nuestros alumnos se sigan formando, en este caso, a distancia y telemáticamente.

Due to School Closings ordered by the Department of Education, at MGIS we have decided to continue our teaching services, as our students and teachers will be working electronically.
Taking advantage of 21st Century technologies, all of our students, from infant school to Baccalaureate will be informed of their tasks and resources through the applications we use every day at school (Google Classroom) and through chats and videos that teachers are developing.
For the last two weeks, anticipating the possible school closings, the entire faculty has been preparing to face this situation so that our students can continue to learn, in this case, telematically from their homes.

Últimes notícies

© 2022 Montjuïc Girona International School. Tots els drets reservats.

Call Now

Aquest lloc utilitza cookies per tal de millorar la teva experiència web. més informació

Los ajustes de cookies de esta web están configurados para "permitir cookies" y así ofrecerte la mejor experiencia de navegación posible. Si sigues utilizando esta web sin cambiar tus ajustes de cookies o haces clic en "Aceptar" estarás dando tu consentimiento a esto.

Cerrar