logotipo

Actualitat

10
nov.

Els projectes de la nostra escola!

EMOCIONA’T:

Aquest any, el fil conductor és un virus, que està relacionat amb el projecte emociona’t i ajuda a detectar quins problemes hi ha a aquesta escola relacionat amb el respecte, la convivència, etc.

El que es pretén és que a partir d’un virus, cada aula identifiqui quin és i esbrinar com el poden treure. Això ho podem comparar amb una problemàtica, que seria el virus, i el que ells pretenen és esbrinar quines coses externes la provoquen.

Dia a dia, es va resolent mitjançant una poció que són les consignes que se’ls demana als alumnes.
Han d’omplir 6 gotes petites per fer una gota i per aconseguir-ne una de grossa, fan falta 10 gotes petites. Quan tenen 60 gotes grosses, s’omple un recipient que són les solucions per resoldre la problemàtica.

HORT:

Hi participen els d’infantil, 1r i 5è de primària i 1r d’ESO. En aquest moment han elaborat el calendari del pagès, (quan s’ha de plantar i recollir cada hortalissa) també han acordat amb els de 5è de primària quin espai utilitzaran dins del pati. Els d’infantil han fet els primers planters, conjuntament amb els de 1r de primària.

REVISTA DIGITAL:

La revista està formada pels alumnes de 2n d’ESO i els de 6è de primària. Es recull informació de tota l’escola, per després informar als pares i mares de diferents esdeveniments o projectes dels alumnes. Hi ha 5 departaments i cada grup té les mateixes responsabilitats (imatge, redacció, entrevistes i investigació).

PROJECTE PATI:

Aquest departament s’encarrega de millorar el pati de l’escola o també ajudar a altres projectes construint el que necessiten.
En aquest departament hi participen els alumnes de 2n i 4t de primària i els de 3r d’ESO.

PROJECTES PERSONALS:

Aquest projecte el fan els de 4t d’ESO. Ells han de fer un treball sobre algun tema que els apassioni i normalment sol ser un repte, el qual han d’acabar duent a terme. Al llarg de tot el curs, tenen temps per elaborar-lo i al mes de juny el presentaran davant de tot Secundària.

Últimes notícies

© 2022 Montjuïc Girona International School. Tots els drets reservats.

Call Now

Aquest lloc utilitza cookies per tal de millorar la teva experiència web. més informació

Los ajustes de cookies de esta web están configurados para "permitir cookies" y así ofrecerte la mejor experiencia de navegación posible. Si sigues utilizando esta web sin cambiar tus ajustes de cookies o haces clic en "Aceptar" estarás dando tu consentimiento a esto.

Cerrar