logotipo

Actualitat

11
oct.

Inaugurem la nova Revista MGIS

Curs nou, revista nova. Aquest curs 2019-2020, fem un pas més i la revista de l’escola passa a formar part de la web del centre. Aquest any els creadors de la revista seran els alumnes de 2n d’ESO i 6è de Primària. Coneguem-los!

Us donem la benvinguda a la Revista MGIS. Un mitjà de comunicació que us informarà setmanalment de totes les novetats de la nostra escola.A continuació us presentem l’equip humà i els departaments de treball de la revista:

Departament de Projectes:

El nostre departament és el dels projectes de l’escola i està format per la Gina, l’Elsa B., l’Elsa C., la Peyton, la Martina, l’Alba, l’Ava, la Júlia i la Berta. El nostre objectiu és informar-vos de l’evolució dels projectes de l’escola, que com ja sabeu són: el de l’hort, el de construïm, el del pati, el de revista i el d’emocions.

Departament d’Esdeveniments:

Hola som en Santi, en Joan Pairó, la Ivanna, la Georgina, en Daniel, en Daniil, en Joan Pallars, en Jan i en Marc. Som els encarregats del departament d’Esdeveniments i nosaltres us informarem sobre tots els actes de l’escola, excursions, festes…

Departament d’Infantil:

Hola, som el departament d’Educació Infantil, que està format per en Martí, la Lisa, la Sara, en Luca, l’Aleix, en Mateu, l’Aida, la Taisiya i l’Elliot. Durant aquest curs us explicarem les notícies, els projectes educatius i el dia a dia dels alumnes d’infantil.

Departament de Primària:

Som el departament de primària, el qual està format per en Paolo Iriarte, la Nerea Corbacho, l’Ariadna Gumbau, la Paula Rabell, en Ton Cormano, en Carles Moreno, en Marc Frigola i en Sebastian Heredia. Nosaltres ens ocuparem de tenir-vos informats de tots els esdeveniments que duran a terme a educació primària. Per exemple, ens ocuparem d’activitats lúdiques, projectes educatius, sortides, concursos, etc.

Departament de Secundària:

Nosaltres som en Pol, en Pau, en Sebas G, l’Albert, l’Aleksandra, l’Anna, la Polina i en Vasilii. La nostra tasca és informar-vos sobre tot el que passa a secundària, així com les diferents activitats que fem, concursos en els quals participem, etc.

Últimes notícies

© 2022 Montjuïc Girona International School. Tots els drets reservats.

Call Now

Aquest lloc utilitza cookies per tal de millorar la teva experiència web. més informació

Los ajustes de cookies de esta web están configurados para "permitir cookies" y así ofrecerte la mejor experiencia de navegación posible. Si sigues utilizando esta web sin cambiar tus ajustes de cookies o haces clic en "Aceptar" estarás dando tu consentimiento a esto.

Cerrar